Neslihan ULUSAN

Refleksoloji + Elden Teşhis Canlı Online Eğitim

Refleksoloji, ayaklar, alt bacak, eller , yüz veya kulaklardaki farklı noktaların vücudun farklı bölgelerine karşılık geldiği teorisine dayanan müdahaleci olmayan tamamlayıcı bir sağlık terapisidir . Refleksologlar, danışanları ile bütünsel olarak çalışır ve danışanları için daha iyi sağlıklı yaşam için çalışmayı amaçlar.

 

Refleksoloji Diploma Eğitimi, öğrencilere refleksoloji teknikleriyle hastaları tedavi etme konusunda rehberlik eder. Bu eğitim, vücudun çeşitli sistemleri, sağlıklı bir durumdayken nasıl çalışması gerektiği, her birinin nasıl düzensiz hale gelebileceği ve refleksoloji yoluyla iyileşmeye nasıl yardımcı olunacağı hakkında derinlemesine bilgi verir.

 

Eğitim, solunum sisteminde meydana gelebilecek yaygın bozuklukları, semptomlara yardımcı olmak için refleksoloji ile neler yapılabileceğini ve hangi tekniklerin uygulanacağını açıklamaktadır. Ayrıca, bu organın ana bölümlerinin yerlerini ve işlevlerini açıklayan, özellikle kalbe odaklanarak vücuttaki kan dolaşımı sürecini de göstermektedir. Kalp rahatsızlıkları ve bu rahatsızlıkların tedavisinde refleksolojinin nasıl kullanıldığı da anlatılmaktadır.

 

Lenf bezleri, timus ve dalak ile lenfatik sistem ve bunların her birinin görevleri, endokrin sistem, bezler ve bunlardan salgılanan hormonların genel işlevleri ile birlikte açıklanmaktadır. Burada stresle ilgili hormonların yanı sıra refleksolojinin buna ve bir bütün olarak endokrin sisteme yardımcı olmak için neler yapabileceği açıklanmaktadır.

Müfredat Yüzyüze Eğitim İle Aynıdır

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Layer 1